Jazykové školy

Jazykovou školu můžete v Austrálii studovat bez ohledu na věk i předchozí vzdělání.

Australské jazykové školy mají dlouholetou tradici. Vybrat si můžete proto ze škol s 50 letou historií a značnými zkušenostmi s výukou nebo ze škol zcela nových, využívajících moderní přístupy výuky. Jazykovou školu budete určitě volit podle toho, zda je vaším cílem pouze studium angličtiny, či zda hodláte po získání jazykových dovedností v Austrálii studovat dál. Některé ze škol mají navázané spolupráce s odbornými školami i univerzitami a z jejichž kurzů tak můžete rovnou, bez nutnosti skládání jazykových zkoušek, naskočit na další studium.

Studovat můžete přes den nebo zvolit výuku večerní. V australském školství se setkáte s flexibilním rozvrhem výuky. V rámci některých škol se můžete během vašeho kurzu přesouvat mezi městy a poznat tak větší část Austrálie než při studiu na jednom místě. Tuto možnost nabízejí některé jazykové, ale i odborné školy.

Na studijní pobyt můžete vycestovat nejen vy, ale poslat i své školní děti, pro které mají vybrané školy speciální programy. V rámci studia je pak dětem zajištěn i odpolední program se spolužáky zaměřený na společné aktivity jakými je sport či výlety. Po dobu pobytu děti bydlí v hostitelských rodinách.

U všech škol se setkáte s plně vybavenými učebnami, kde samozřejmostí jsou PC i vysokorychlostní internet. Tyto můžete využívat i po skončení výuky. V rámci svých prostor mají školy pro své studenty také kuchyňky vybavené mikrovlnkami a lednicemi. Některé ze škol nabízejí skvěle vybavené knihovny, nabízející knihy dle úrovně vaší angličtiny.
Mnoho ze škol pořádá pro své studenty také pravidelně sportovní a kulturní programy, organizují výlety. To vše vám umožní navazovat nová přátelství a trénovat angličtinu nejen v učebnách.

  • Vše